EOS Sosyal Medya Ajansı

Blog Detay Sayfası

EOS Sosyal Medya Ajansı

Instagram’da Aradığım Kullanıcı Neden Görünmüyor?

Instagram’da aranan kişinin bulunaması sürekli karşılaşılan bir problem. Bazen internet kaynaklı bazen hat kaynaklı olsa da aradığınız kişiyi bulamamanızın farklı sebepleri de olabilir. Bakalım bunlar nelermiş

Instagram’da arkadaşımı bulamıyorum!

Öncelikle aradığınız kişiyi bulamıyorsanız tam olarak kişinin adı ve soy adını ya da kullanıcı adını arama kutusuna doğru yazdığınızdan emin olun. Bir harf eksik ya da fazla yazıyorsanız da bu kişiyi bulamayabilirsiniz. Ayrıca arama kutusunun altında kişiler, etiketler, yerler gibi sekmeler var. Onlardan kişi olanını seçmelisiniz. Unutmayın bu aradığınız kişi ünlü ise size etkilet altında toplanan sonuçları da getirebilir.

Aradığınız kişiyi adı soy adı ile arıyorsanız ve bu kişinin profilinde adı soy adı yazmıyorsa, sadece kullanıcı adı varsa onu bulamazsınız. Aradığınız kişinin kişinin kullanıcı adından emin olmanız gerekiyor. Başında sonunda rakam varsa onları da koyarak yazmalısınız. Sonuç olarak, aradığınız kişiyi Instagram’da bulamıyorsanız kullanıcı adını yanlış yazıyor olabilirsiniz.

Instagram’da Aradığım Kişiyi Neden Bulamıyorum?

Aradığım kişiyi Instagram’da neden bulamam, sebepleri nelerdir?

İsmi yanlış yazmak dışında bir diğer sebep, aradığınız kişinin hesabını arama sonuçlarına kapatmış olması olabilir. Tıpkı Facebook’ta olduğu gibi Instagram’da da hesabınızın arama sonuçlarında görünmesini istemiyorsanız, istemediğiniz kişiler sizi bulamasın istiyorsanız hesabınızı arama sonuçlarına kapatabilirsiniz.

• Aradığınız kişiyi Instagram’da bulamıyorsanız engellenmiş olabilirsiniz
Biri sizi engellediğinde o kişiyi ismini ya da kullanıcı adını yazarak instagram aramasında bulamazsınız. Ancak başka bir kişinin hesabından aynı kişiyi arayarak bulabilir sonra onun hesabına gidip kendi hesabınızdan sizi engelleyip engellemediğini görebilirsiniz. • Aradığınız kişinin instagram hesabı olmayabilir. Instagram ile facebook aynı alt yapıya sahip olduğu, tüm bilgileri birbirine ilettiği için facebookta arkadaşınız olan kişileri size Instagram’da da takip önerisi olarak çıkarır. Bazılarının instagram hesabı olmasa bile bu kişileri davet et diye önerir. Biz bunu bazen kişinin hesabı varmış gibi anlayıp eklemeye çalışabiliriz. Bu sebeple hesabı olmayan birini instagram hesabı varmış gibi hatırlayıp arıyor olabilirsiniz.

Instagram aradığım kişi bulunamıyor sorunu çok yaygın!

Instagram‘da aradığım kişileri bulamıyorum, sadece bir iki değil bir çok kişi çıkmıyor diyorsanız o zaman uygulamada bir sorun olabilir. Bu durumda ilk iş instagram uygulamasının güncel versiyonunu kullanıp kullanmadığınız kontrol etmelisiniz. Çünkü Instagram’da güncellemeler yapıldıkça eski versiyonlarında sorunlar çıkabilir. Uygulamanız güncel değilse ilk olarak onun güncel halini indirmelisiniz. Eğer güncelse ve aynı sorun devam ediyorsa o halde uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp yeniden indirebilirsiniz. Bu çözümü uygulamak için telefonunuzu da yeniden başlatın. Yeni uygulamayı indirdiğinizde sorun büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır.

Facebook arkadaşlarınızı bulmak ve onları Instagram’da takip etmek istiyorsanız, en kolay yolu topluca takip etmektir. Bunun için de yine kendi profilinizde ayarlar kısmına girin. En başta davet et kısmı var, altında takip et kısmı vardır. Takip et kısmında da facebook arkadaşları veya rehber kısmı yer alır. Buradan isterseniz facebook arkadaşları kısmını seçerek facebook arkadaşınız olup Instagram’da hesabı olan herkesi takip edebilirsiniz.

Paylaş:

İŞ ORTAKLARIMIZ

Whatsapp Destek