EOS Sosyal Medya Ajansı

Blog Detay Sayfası

EOS Sosyal Medya Ajansı

Instagram’da satış yapanlar bilirler ki burada her zaman artan bir potansiyel vardır. Siz de bu potansiyeli yakalamak, daha fazla müşteriye ulaşmak isterseniz bunun için izlenebilecek bazı yolları sizler için araştırdık. Peki Instagram satışı arttırma yolları nelerdir?

Sosyal medya üzerinden e-ticaret sitesi gibi ürün satmanın mümkün olduğu günümüzde, bu konuda en iyi sonucu instagram üzerinden alabiliriz. Facebook da satış odaklı hesaplar için uygun olabilir ancak özellikle giyim ürünleri, cilt bakım malzemeleri, doğal gıda ürünleri ile makyaj malzemeleri konusunda Instagram’da satış yapmak daha iyi sonuç vermektedir.

Instagram Satış Arttırma Yolları

Instagram hesabınızı işletme hesabına çevirin.

Instagram üzerinden satış yapmak ve satışı arttırmak için yapabileceğiniz bir çok şey vardır. Yapmanız gereken ilk şey, hesabınızı kişisel hesaptan işletme hesabına geçirmektir. Sayfanızın profesyonel bir işletme gibi görünmesi, amatör bir kullanıcı hesabı gibi görünmemesi için bu oldukça önemlidir. Eğer instagram hesabınızı işletme hesabına nasıl geçirebileceğinizi bilmiyorsanız Instagramda kişisel hesabı işletme hesabına çevirme nasıl yapılır? yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Instagram Satış Arttırma Yolları – 2018

İşletme hesabınızın bilgilerini düzenleyin.

Sayfanızı işletme sayfasına çevirdikten sonra müşterilerinizin size direk ulaşabileceği mail adresi varsa telefon numarasını burada gerekli alanlara girmelisiniz. Instagram’da satış yapanlar bilirler ki müşterilerinizin hesabınıza girdiğinde gerekli tüm iletişim bilgilerini bir arada görebilmesi gerekir. Eğer bir dükkanınız varsa oraya adres tarifini girebilirsiniz. Online satış yaptığınız bir siteniz varsa sitenizin adresini girebilirsiniz. Telefon ve e mail adresi dahil tüm bilgileri kısayol butonları ile hesabınıza ekleyebilirsiniz. Unutmayın ki Instagram’da satış yapmanın püf noktaları tüm kanalları birbirine bağlamak ve desteklemektir.

Görsellerinize özen gösterin!

Instagramdan satış yapma potansiyeliniz ürünlerinizi ne kadar iyi gösterdiğinize bağlıdır. Moda ürünleri ve kıyafetlerde renkleri, kişilerin üzerinde duruşlarını iyi ifade eden kaliteli görseller ile satış potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Anlaşılmayan, net olmayan fotoğraflar harika ürünlerin bile kalitesiz görünmesine sebep olur. Bunun sonucunda da Instagram’da satış yapamazsınız. Görsel üzerinde önemli detayların açıklamaları olmalıdır. Ayrıca, Instagram’da ürün satarken görselini paylaştığınız ürün hakkında detaylı açıklamaların olması görsel açıklamasında olması gerekir.

Yorumlara ve sorulara cevap verin.

Müşteri memnuniyeti ve geri bildirimi bütün dünyada en çok önem verilen konu haline gelmiştir. Müşterilerinizin sorularına, yorumlarına, olumlu olumsuz tüm geri bildirimlerine mümkün olan en kısa sürede cevap verin. Instagramda satış yapmak istiyorum diyorsanız bu işin 7/24 mesai gerektiren bir iş olduğunu baştan bilmeniz gerekir. Kargosu gelmeyen, ürünü beğenmeyen, ürünü çok beğenen, bedenini soran ya da fiyat soran müşteri en kısa sürede cevap almazsa muhtemelen sizden alış veriş yapmayı bırakır. Bu sebeple müşteri etkileşimi çok önemlidir.

E-ticaret sitesinizi hayata geçirin.

Instagramda satış yapabilmek için e ticaret sitenizin olması müşteriye güven vermesi açısından çok önemlidir. Tabi ki burada konu asıl satış kanalınızın e ticaret siteniz mi yoksa instagram hesabınız mı olduğudur. Ancak her durumda yüksek instagram satışları için ikisinin birbirini desteklemesi gerekir.

Müşterilerinizle ön çalışma yapın.

Instagramdan satış yapma taktikleri arasında en önemlisi ürün ön çalışmasıdır. En büyük markaların bile yeni bir ürün çıkarmadan önce günlerce bu ürünün nasıl olması gerektiği konusunda anketler, ön araştırmalar yaptığını düşünürsek sizin de hesabınızdan yeni bir ürün satışa çıkarmadan önce müşterilerinizin fikirlerini alması gerekir. Yeni bir kot modeli ya da yeni bir kozmetik ürünü konusunda görseller paylaşıp ürünün alınma potansiyeli hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca ürünü geliştirme ve farklı özelliklerde olanlarını temin etme konusunda da ön bilgi almış olursunuz. Instagramdan satış yapmak istiyorum diyorsanız bu tarz ön çalışmaları özenle yapmanız gerekir.

En önemlisi, kampanyalar düzenlemek!

Instagramda satış yapmak denince olmazsa olmaz çekiliş, yarışma, promosyon ve kampanyadır. Bu tarz aktiviteler sadece satışı arttırmak için değil aynı zamanda takipçi sayısı ve sayfa etkileşimini arttırmak için de önemlidir. Bildiğimiz gibi değişen instagram algoritmaları sonucunda Instagram’da da paylaştığımız tüm postlar takipçilere gösterilmemektedir. Yorum alan, beğeni alan yani etkileşim sağlayan postlar çok daha fazla kişiye ulaşmaktadır. Kampanyalar düzenlediğinizde daha fazla kişi postlarınızı paylaşacak, yorum yapacak ve çok daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacaktır.

Instagramda satış yapabilmek için tüm bu taktiklerin yanında mümkün olduğunda fazla takipçi kazanmanız gerekir. Ne kadar çok follower o kadar çok satış demektir. Instagramda takipçi sayısı arttırma yöntemleri başında da reklam gelir. Bunların dışında farklı yöntemler için yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca Instagram’da takipçi arttırma yollarının en güvenli ve hızlı yolu için paketlerimize aşağıdaki link aracılığı ile göz atabilirsiniz.

http://takipcinoktasi.com/Instagram-Takipci-Satin-Al

Paylaş:

İŞ ORTAKLARIMIZ

Whatsapp Destek